ÖZEL BÜRO EKİBİ GÖNÜLLÜLERİ

ÖZEL BÜRO EKİBİ GÖNÜLLÜLERİ

 Değerli Yurtseverler,

ÖZEL BÜRO GRUBU bünyesinde değişik yaş gruplarında çok sayıda GÖNÜLLÜ hizmet veriyor. Siz de bir ÖZEL BÜRO GRUBU GÖNÜLLÜ’sü olmak istiyorsanız lütfen aşağıdakileri dikkatlice okuyun !!

Şartlar

1. 18 yaş üstü,
2. Üniversite öğrencisi veya çalışan,
3. En az 1 yıl destek vermeyi garanti edecek,
4. İyi derecede bilgisayar ve internet kullanmayı bilen,
5. Kendine ait şahsi bilgisayarı ve internet hattı olan,
6. Tercihen iyi derecede yazılım, web, network bilgisi ve tercihen akıllı telefon sahibi,
7. Yurtsever (Katılım için en çok önem verdiğimiz şarttır)

Grup Sözcümüzün gönüllü yurtseverlere yönelik yaptığı çağrıyı BURADAN dinleyebilirsiniz.

Detaylar için sitemizin iletişim menüsü üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Değerli Ekip Arkadaşlarım,

Öncelikle grubumuza vermiş olduğunuz katkıdan ötürü Yönetim Kurulu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yurtsever olmak kolay değildir, çünkü hiçbir menfaat gütmeden sadece ülkemizin daha huzurlu daha güvenli ve aynı zamanda bilgili bir toplum olması için özverili bir şekilde çalışmak açıkçası her babayiğidin harcı değildir.

Herkes lafa geldi mi yurtseverlikten dem vurur, ama çoğu çakma yurtsever, askerdeyken patates soyduğu halde yada kantinde çukulata sattığı halde çevresine daha cengaver pozu vermek için ilk fırsatta çarşıya çıkıp kartondan roketatar ile poz verirler 

Sözümüz gerçek yurtseverlere değil tabi ki, onları tenzih ederiz.

Biz bunları çok gördük. Konuştu mu bir otobüs laf edip, gel şunun ucundan tut dediğimizde bin dereden su getirenleri çok seyrettik. Bir atasözümüz vardır bilirsiniz. AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ şeklinde ki çok doğrudur.

Yurtsever olmak bedel gerektirir. Yeri geldiğinde idealleriniz ve vatanınız için otorite ile karşı karşıya gelebilirsiniz, haksız yere hapis yatabilirsiniz yada şöhret meraklısı bıyığı yeni terlemiş bir mafya özentisinin namlusunun ucundaki bir hedef olabilirsiniz. Bunlar da bu işin riskleri. Diğer bir riskte şudur. Siyasi rüzgar nereden eserse, hangi siyasi akım güçlüyse düdüğü de o çalar. Onun dediği olur. Bugüne kadar böyleydi eğer düzelmezse böyle de gider. Yani şunu demek istiyorum. Polisler, Askerler hepsi bizim için önemli görevler yapıyor, hepsine saygımız bakidir. Ama sonuçta onlar profesyoneller. Yani yaptıkları hizmetin karşılığını maddi olarak alıyorlar. Ve doğal olarak siyasi iradenin emrindeler ve o irade ne emrederse onu yaparlar. Yapmak zorundalar çünkü aksi halde barınamazlar. Verilen emirler her zaman hukuka uygun olmayabilir. Bunun en iyi örneğini 15 Temmuz Darbe girişiminde gördük. Nice subayımız sadece Komutanı emrettiği için darbeye iştirak etti ama emri dinlemeselerdi hiç biri şimdi 4 duvar içinde hapis hayatı yaşamazdı.

Bir yurtseverin vatan sevgisi ve vicdanı dışında eğileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü maaşlı profesyonel değildir. Görevini ihtiyaren doğru bildiği yolda yapar, hiçbir partinin yada kurumun emrinde değildir ve parasız pulsuz, yardımsız da kalsa görevini en iyi şekilde yapar. İşte bir yurtseverin profesyonel askerlerden ve polislerden farkı da burada ortaya çıkar. Gerçek yurtsever menfaat elde etmeden de hizmetini yapsa da çoğu polis ve asker (Gerçek yurtseverleri tenzih ederim) maaşı yatmadığında aynı hizmeti verir mi ? Aynı duyarlılığı gösterir mi ? Bunu biz yorumlamayalım, siz okuyucularımız yorumlarınızı iletirseniz buradan yayınlarız.

Bu nedenle bu ülke için güneydoğu da sınır bekleyen, terörle mücadele eden polisimiz ve askerimiz neyse bu ülke için siz de aynısınız. Önemlisiniz. Ve bu önemin farkında olarak hizmet edin. Çünkü bu hizmet profesyonellerde olduğu gibi 25 yıl ile sınırlı değil, bir ömür boyudur. Ne zaman sağlığınız bozulur yada ekmek parası derdine düşer zamanınızı ailenize bakmak ile geçirirsiniz yada ne zaman hakkın rahmetine kavuşursunuz o zaman hizmetiniz biter. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Biz Türk Yurtseverleri olarak her zaman örnek olmalıyız. Davranışımızla, karakterimizle, ahlakımızla topluma yol göstermeliyiz. Yaşantımızı bu şekilde yeniden organize etmeliyiz ki inandırıcı olalım. Kimse ahlak yoksunu bir yurtseveri ciddiye almaz. Ben hepinize ayrı ayrı güveniyorum.

Unutmayın RESMİ GÜVENLİK KURUMLARI ve TOPLUM sizi fark etmeden TEST eder, bunu aklınızdan çıkarmayın ve tutarlı olun.

Değerli Ekip Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi faaliyetlerimiz nedeniyle çok sayıda dostumuz olduğu gibi çok sayıda da düşmanımız var. Faaliyetlerimizi beğenmeyen yada gereksiz bulan art niyetli kişiler diyerek düzelteyim.

Bunların arasında her türlü terör örgütü üyeleri, sempatizanları, mafya çeteleri, uyuşturucu tüccarları, dolandırıcılar ve adi suçlular, olmak üzere ne kadar toplum ve devlet düşmanı odak varsa hepsi bulunuyor. Bildiğiniz gibi gerek mail gruplarımız gerekse blog ve web sitelerimiz halka açık durumda. Herhangi biri hiçbir engel ile karşılaşmadan mail gruplarımızı ücretsiz olarak takip edebilir, web sitelerimizi ve bloglarımızı da aynı şekilde ücretsiz olarak inceleyebilir. Hiçbir üyeden üyelik için sabıka kaydı yada başka bir belge talep etmiyoruz. Bu başlangıçta bizim için bir güvenlik riski gibi görünse de aslında değil. Çünkü tüm mail gruplarımız moderasyonludur. Yani gönderilen tüm mesajlar okunarak onaylanıyor. Eğer suç kabilinde yada hakaret içerikli bir mesaj gelirse Savcılık birimlerine bildiriyoruz.

Ancak görev verdiğimiz gönüllü arkadaşlarımız arasına yada whatsapp listelerimize art niyetli kişilerin sızma ihtimali bulunuyor. Tüm ekip arkadaşlarımı tenzih ederim. Ancak elimizde herhangi birinin zihninin içinden geçenleri okuyabilecek bir cihazımız yok. Bunu CIA iddia ediyor. Şaka bir yana, böyle bir ihtimal her zaman var.

Bu nedenle sizlerin de bu konuda dikkatli olmasını ve herhangi bir şeyden ciddi anlamda şüphe duyarsanız bize bildirmenizi istiyoruz. Biz gereğini yaparız. Eğer tanımadığınız birileri - ki bunlar resmi görevli de olabilir, Polis gibi – size grup hakkında sorular sorarsa onlara web sitemizde bulunan HAKKIMIZDA bölümünü incelemelerini söyleyin. Çünkü bu bölümde ÖZEL BÜRO GRUBU’nun kuruluşundan itibaren ne gibi faaliyetler yaptığı çok ayrıntılı ve resimli olarak bulunuyor. Eğer bilgi için ısrarcı olurlarsa hiçbir şekilde tartışmaya girmeyin ve grubun basın sözcüsünün grup hakkında bilgi vermeye yetkili olduğunu söyleyin ve Grup Sözcüsünün telefonunu verin.

Şunu da hiçbir zaman unutmayın !! ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU’nun tüm faaliyetleri yasaldır. Paylaşımlarımız ANAYASA’nın tüm vatandaşlara tanıdığı DÜŞÜNCENİN VE FİKİRLERİN ÖZGÜRCE PAYLAŞILMASI ilkesine dayanarak yapılmaktadır ve tüm paylaşımlarımız yasaların güvencesindedir.

Ancak biz çalışırken art niyetli kişilerin de çalıştığını unutmayalım. Bu konuda uyanık olalım. Ağzınızdan laf almak isteyenler, sizi bir konuya veya amaca yönlendirmek isteyenler yada başka bir takım art niyetli çabaların içine sokmak isteyenler çıkabilir. Böyle bir durumda hemen yönetimi bilgilendirin. Bugüne kadar bireysel ve kurumsal güvenliğimize çok dikkat ettik, bundan sonra da böyle olacak.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU’nun iş birliği içinde olduğu RESMİ GÜVENLİK kurumları ANKARA ve İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIKLARI, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEM DAİRE BAŞKANLIĞI, KOMDAİRE BAŞKANLIĞI, NARKOTİK DAİRE BAŞKANLIĞI, İSTİHBARAT DAİRE BAŞKANLIĞI, ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞI ve SİBER SUÇLAR DAİRE BAŞKANLIĞI'dır.

Bu kurumların dışında kalan 81 İlin Emniyet Müdürlükleri ile birinci elden bir çalışmamız yoktur. Sadece yeri, zamanı ve gelen ihbarın niteliğine göre diğer İl Emniyet Müdürlükleri ile irtibat kuruyoruz. Bu nedenle eğer herhangi bir İl Emniyet Müdürlüğünden yada bu saydıklarımız dışında kalan resmi kurumlardan sizinle iletişime geçilmesi halinde, grup hakkında 3. Kişi ve kurumlara konuşma ve bilgi verme yetkisinin Grup Sözcüsü'nde olduğunu mutlaka söyleyiniz. 

Bunun dışında tüm öneri, fikir ve proje önerilerinize her zaman açığız. Çevrenizde bulunan diğer yurtseverleri de teşvik edin ve bizimle aynı hedef için mücadeleye katılmalarını sağlayın.

Hepinize üstün başarılar dilerim.

Erkut Ersoy
ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU
Grup Sözcüsü
İstihbarat Uzmanı

BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER FAALİYETLERİMİZ